Neden Ekvator?

ŞEFFAFTIR

Müşterilerimizin tüketimlerini faturalandırırken şeffaf davranırız.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ ÖNEMSER

Yenilikçi yaklaşımlarla müşterilerimize ayrıcalıklı hizmetler sunarız.

AVANTAJLI FİYATLAR SUNAR

Müşterilerimizin tüketimi doğrultusunda uygun fiyatlı çözümler sunarız.

GİZLİ BEDELLER YOKTUR

Sözleşme ve faturalarımızda müşterilerimizin aleyhine gizli bedellere yer vermeyiz.

ENERJİ DANIŞMANLIĞI ÜCRETSİZDİR

Elektrikle ilgili sorularınızı hızlıca cevaplar ve taleplerinizi çözüme kavuştururuz.

Serbest Tüketici

Aşağıdaki koşulları sağlayan tüketiciler serbest tüketici olarak kabul edilir;

  • İletim sistemine doğrudan bağlı olan gerçek veya tüzel kişiler,
  • Organize sanayi bölgesi tüzel kişilikleri,
  • Bir önceki takvim yılında veya içinde bulunulan yılda serbest tüketici limitini aşan miktarda elektrik tüketilen kullanım yerinin kullanım hakkına sahip ya da kullanım hakkını edinen tüketiciler.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 16.12.2021 tarihli toplantısında; 4628 sayılı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun’un 5. maddesinin 6. fıkrasının (b) bendi ve Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’nin 41. maddesi hükümleri uyarınca 2022 yılı için serbest tüketici limiti 1.100 kWh olarak belirlenmiş olup, 22.12.2021 tarihli Resmi Gazete’de duyurulmuştur. Bu limit her sene başında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yeniden değerlendirilmekte ve uygun görüldüğü ölçüde düşürülmektedir.

İndirimli Elektrik

Özellikle 2022 yılında EPDK tarafından belirlenen Serbest Tüketici limitleri ile artık çok daha fazla işletme indirimli elektrik kullanma fırsatından yararlanmaktadır. Yıllık 1.100 kWh ve üstü elektrik tüketimi olan işletmeler elektrik tedarikçisini değiştirebilmektedir. Bu sayede, daha kaliteli hizmeti daha uygun elektrik bedeliyle sunan tedarikçiden elektrik temin edilebilmektedir.

Türkiye geneline hizmet veren Ekvator Enerji, işletmelerin en önemli maliyet kalemlerinden birisi olan elektrik maliyetinden tasarruf etmeleri için işletmelerin elektrik tüketim miktarlarını ve tüketim eğrilerini dikkate alarak 12 ay zamlanmayan sabit fiyat veya değişken fiyat seçenekleriyle işletmelere cazip koşullarda elektrik temin etmektedir.

Başvuru ve kabul süreciyle uğraşmadan, herhangi bir tesisat değişikliği yapmadan, Ekvator Enerji güvencesiyle indirimli elektrik kullanmaya başlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz