Ekvator Enerji Kimdir?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun 8949-13 sayılı Kurul Kararı ve ETS/8949-13/04374 lisans numarası ile tüm Türkiye’de elektrik enerjisi ticareti, serbest tüketicilere satışı, ithalat ve ihracatı faaliyetine başladık. Sektörün gelişimine uzun yıllar yön vermiş nitelikli ekibimiz ile; tecrübemizi, üstün müşteri memnuniyeti politikalarımız ve yenilikçi yaklaşımlarımızla birleştirerek müşterilerimize artı değer sunuyoruz.


Ekvator Enerji olarak, 2019 yılının Aralık ayında Şanlıurfa ilinde 60.000 m2’lik bir sahada 3,47 MW’lık kurulu güce sahip Parkgün GES ile yenilenebilir enerji kaynaklarına ilk yatırımlarımıza başladık. 2020 yılının Şubat ayında Konya’da 235.000 m2’lik bir sahada 41.385 adet panel ile 10,76 MW’lık kurulu güce sahip Başka GES güneş enerjisine dayalı 2. yatırımımızı tamamladık. 2021 yılının Temmuz ayında Şanlıurfa’da 100.272 m2’lik bir sahada 25.944 adet panel ile 6,88 MW’lık kurulu güce sahip Yılmaz GES güneş enerjisine dayalı 3. Yatırımımızın ardından 2021 yılının Eylül ayında yine Şanlıurfa’da 100.627 m2’lik bir sahada 26.195 adet panel ile 9,94 MW’lık kurulu güce sahip Batman GES güneş enerjisine dayalı 4. yatırımızı tamamladık.


2021 yılı Aralık ayında toplamda 8 adet olmak üzere Adana, Iğdır, Trabzon, Giresun ve Gümüşhane illerinde gerçekleştirdiğimiz Hidroelektrik Enerjisi Santralleri yatırımlarımız ile kurulu gücümüze 118,10 MW daha ekleyerek toplamda 146,15 MW kurulu güce ulaştık. Toplamda 12 enerji santrali ile 146,15 MW kurulu güce sahip Ekvator Enerji, yatırımlarıyla yılda 222 Bin Ton karbondioksit azalımına katkı sağlayarak, 83.131 meskenin yıllık elektrik ihtiyacını karşılayabilecek yenilenebilir enerjiye dayalı santrallere sahiptir.


2025 yılına kadar 300 MW’lık yenilenebilir enerji santralleri yatırımları yaparak, enerjik bir ekiple bir yandan ayrıcalıklı hizmetlerimizi müşterilerimizle buluşturmayı, diğer yandan da elektrik üretimindeki gücümüzü artırmayı hedefliyoruz. 

Müşterilerimizin elektrik ihtiyacını temin etmek için kendi elektrik üretimimize ilaveten elektrik üreticileriyle veya satıcılarıyla elektrik alım anlaşmaları yapıyoruz. Müşterilerimizin tüketim miktarı ve tüketim alışkanlıklarına göre tasarruflu tarife paketleri oluşturup müşterilerimizin elektrik maliyetlerinde tasarruf sağlayacak çözümler sunuyoruz.


Gerek kendi satış ekibimizle, gerekse de iş ortaklarımız aracılığıyla ürün ve hizmetlerimizi Türkiye’nin 81 ilindeki tüm tüketicilere ulaştırıyoruz. Üstün müşteri memnuniyeti politikalarımız ve yenilikçi yaklaşımlarımız doğrultusunda hizmet vererek müşterilerimizin elektrik maliyetlerini düşürücü çözümler sunarken bir yandan da ayrıcalıklı bir deneyim yaşatmayı benimsiyoruz. 

Fark yaratan müşteri deneyimiyle, güvenilen ve tercih edilen tedarik şirketi olmak.

 
 

Tüm çalışanlarımızın katılımı ile oluşan ve hepimizin bağlı olduğu kurumsal değerlerimiz şunlardır;

 • Müşteri Odaklılık
 • Güvenilirlik
 • Yenilikçilik
 • Müşterilerimize verdiğimiz tüm sektör bilgilerinin açık ve net olmasına dikkat ederiz.
 • Sözleşmelerimiz EPDK mevzuatına göre düzenlenmiştir. Sözleşmelerimizde ve faturalarımızda müşterilerimiz aleyhine gizli bedellere yer vermeyiz.
 • Müşterilerimizin elektrik maliyetlerinin düşmesi için en iyi çözümü teklif ederiz.
 • Yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparak sıfır karbon hedefimize ve ülkemizin enerjide dışa bağımlılığının azalmasına katkıda bulunuruz.
 • “Güvenilir tedarikçi” ilkemiz gereğince müşterimize verdiğimiz sözün arkasında dururuz. Müşterilerimizin piyasa koşullarındaki dalgalanmalardan olumsuz yönde etkilenmemesi için gereken tedarik politikalarını benimseriz.
 • Yenilikçilik, müşteri odaklılık, girişimcilik ve sürdürülebilirlik tüm faaliyetlerimize rehberlik eder. Müşterilerimize öncü, kaliteli, hızlı ve güvenilir hizmetler sunmayı ve fark yaratan bir deneyim yaşatmayı hedefleriz.

Sürdürülebilirliğin bir tercih olmadığını, müşterilerimize ve gelecek nesillere karşı büyük bir sorumluluk olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle faaliyetlerimizin hayata, topluma ve çevreye etkilerini de göz önünde bulunduruyoruz.

Kurumsal sürdürülebilirlikle ilgili temel prensiplerimiz şunlardır:

 • Enerji tedarik ve arzında dengeli portföyümüzle sürekliliği ve güvenliği sağlarız.
 • Tüm faaliyetlerimizi etik kurallarımıza bağlı kalarak ve yürürlükteki mevzuat ve düzenlemelere uyarak gerçekleştiririz.
 • Müşterilerimize öncü, kaliteli, hızlı ve güvenilir hizmetler sunmak ve fark yaratan bir deneyim yaşatmayı hedefleriz.
 • Sıfır Karbon ve Yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yaparak ülkenin enerjide dışa bağımlılığının azaltılmasına katkıda bulunuruz.

Şirket bilgileri için tıklayınız

Enerji Tedarik Lisansımız

EkvatorLisans-800x1131